Ciąża i narodziny dziecka to piękny i pełen radości czas dla kobiety. Jednak to również okres, w którym jej ciało przechodzi wiele zmian. Poród to dla kobiety ogromny wysiłek nie tylko fizyczny, ale również emocjonalny. Bardzo ważne jest zapewnienie jej oraz dziecku nie tylko specjalistycznej opieki lekarskiej, ale również komfortu w tym ciężkim czasie. Branża artykułów związanych z potrzebami mam i noworodków jest obecnie bardzo rozbudowana. Odpowiednio dostosowane produkty stanowią ogromną pomoc i ułatwienie dla rodziców zwłaszcza w początkowych etapach życia dziecka.

Akcesoria zapewniające komfort – podkłady i wkładki laktacyjne

podkłady higieniczne

Kobiety, które zostały matkami zmagają się z wieloma problemami i dokuczliwościami. Krwawienie połogowe oraz oczyszczanie się macicy to naturalne etapy, przez które przechodzi kobieta po porodzie. Zalecanym i bezpiecznym sposobem, by uniknąć zabrudzenia bielizny są podkłady poporodowe. Canpol to jedna z wiodących firm, która dostarcza te atestowane higieniczne wkładki. Są większe i o wiele bardziej chłonne niż klasyczne podpaski, a jednocześnie cienkie i dobrze dopasowane do bielizny, co zapewnia ogromną wygodę.

Częstym problemem u karmiących mam jest także zbyt intensywna laktacja. Zwłaszcza krótko po porodzie, kiedy nie jest ona jeszcze uregulowana, zdarzają się nagłe wycieki, które moczą odzież i powodują uczucie dyskomfortu. Aby temu zapobiec można zastosować chłonne wkładki laktacyjne. Na polskim rynku dostępnych jest wiele rodzajów wkładek jednorazowych oraz wielokrotnego użytku. Posiadają one różną wielkość oraz wytrzymałość, która jest zależna od materiału, z którego są wykonane. Zdecydowanie najbardziej trwałe są wkładki hydrożelowe. W przeciwieństwie do wkładek bawełnianych czy też tych, wykonanych z włókien bambusowych, charakteryzują się nie tylko wysoką chłonnością, ale również łagodzą ból i nawilżają brodawki. Wystarczy potrzymać je kilka godzin w lodówce, by zapewnić ukojenie podrażnionym piersiom.

Jak wybrać dobry laktator i w czym może pomóc?

Na decyzję o odstawieniu dziecka od karmienia piersią zazwyczaj ma wpływ kilka czynników. Mogą mieć one charakter indywidualny lub zdrowotny. Niekiedy powodem może być silny ból odczuwany przy karmieniu dziecka, uczucie dyskomfortu albo przyjmowanie silnych leków, których składniki mogą przenikać do mleka matki. W momencie gdy odstawienie niemowlęcia od piersi następuje w pierwszych miesiącach życia dziecka, jego zapotrzebowanie na mleko matki jest jeszcze dość wysokie. Należy więc podjąć kroku zgodne z zaleceniami lekarza, czy należy zamienić mleko matki na modyfikowane, czy kontynuować podawane naturalnego - z butelki.

laktator canpol

Warto pamiętać, że zaprzestanie karmienia piersią nie wiąże się z wstrzymaniem przez gruczoły mlekowe jego produkcji. Dopiero z czasem ilość wytwarzanego pokarmu zmniejsza się. Początkowo jednak, nagromadzone w piersiach mleko może powodować dyskomfort, dlatego wiele matek decyduje się na odciąganie pokarmu. W takich przypadkach bardzo przydatny okazuje się laktator. To urządzenie znajdzie zastosowanie również w przypadku, gdy dziecko zostanie odseparowane od matki lub z innych przyczyn nie będzie mogło przyjąć mleka w naturalny sposób. Jego użycie pozwoli na odciągnięcie pokarmu i zachowanie go „na później”. Należy jednak pamiętać, by takie mleko podawać dziecku w odpowiedniej temperaturze, czyli w 37 stopniach. Wybierając laktator, należy zwrócić uwagę na to, czy produkt ten posiada dobre opinie oraz certyfikowane atesty i gwarancje. Laktator LOVI bez wątpienia spełnia te wymagania. Jest niezwykle łatwy w obsłudze i czyszczeniu nawet dla mam, które nigdy nie miały z nim styczności. Idealnym dodatkiem do niego będzie butelka tej samej firmy, w której można podawać odciągnięte mleko. Wyposażona jest w miękki silikonowy smoczek, który nie zaburza odruchu ssania. Również wśród asortymentu marki Canpol Babies można znaleźć wiele przydatnych i sprawdzonych produktów, które są ogromnym ułatwieniem na co dzień dla mam. Między innymi warty uwagi jest laktator EasyStart, który zbiera bardzo pozytywne opinie. Polecany jest zwłaszcza ze względu na zautomatyzowane programy, które odwzorowują naturalny rytm ssania dziecka. Dzięki temu można łatwo i skutecznie odciągnąć pokarm, a samo stosowanie laktatora pobudza produkcję mleka, dzięki czemu nie powoduje zastojów i nie utrudnia dziecku pobierania posiłku.

Odruch ssania jest jednym z podstawowych odruchów bezwarunkowych, które można zaobserwować u noworodka. Wykształca się jeszcze w okresie płodowym i to dzięki niemu malec po urodzeniu w naturalny sposób potrafi pobierać pokarm od swojej mamy. Takie odruchy są pozbawione woli dziecka, wykonywane są zarówno kiedy jest głodne, jak również przestraszone lub zmęczone. Ssanie uspokaja dziecko i pomaga mu się wyciszyć. Z tego powodu smoczki dla dzieci są chętnie nabywanym produktem wśród rodziców niemowląt. Niekiedy zdarza się, że z różnych przyczyn odruch ssania jest zbyt słaby. Używając dobrze wyprofilowanych smoczków, które stymulują odruch ssania, z czasem wypracowuje się u dziecka odpowiednia siła ssania, pozwalająca na swobodne pobieranie mleka. Produktem, który odpowiada na te potrzeby jest z pewnością silikonowy smoczek LOVI, który posiada niezbędne atesty, a także jest polecany przez położnych oraz rodziców. Jego kształt jest inspirowany kształtem brodawki sutkowej, dzięki czemu w naturalny sposób kojarzy się maluchowi z bliskością mamy.

Aby zapewnić bezpieczeństwo dziecku i sobie powinno się wybierać jedynie produkty rekomendowane, pochodzące z pewnych źródeł. Pierwsze miesiące życia dziecka to niezwykle ważny okres, pełen stresu i wysiłku, ale również radości dla rodziców. Warto już przed narodzinami dziecka zaopatrzyć się w produkty, które okażą się niezbędne. Dzięki temu zaoszczędzimy czas i będziemy dobrze przygotowani na powitanie nowego członka rodziny.